Karaca Makina'ya Hoşgeldiniz

HAMURA KOLAY ŞEKİL VEREBİLEN MAKİNELER

Fitil makinesi, kandil simidi, simit, kurabiye simitleri, çatal gibi ürünlerin üretim aşamasında kullanılmaktadır. Makine, tezgah üstü bir makinedir. Dolayısıyla fazla yer kaplamamaktadır. Gramaj ayarı, elektronik mekanizması sayesinde tek tuş ile yapılmaktadır. Fitil makinesinin hamur alma bölümü kazanlıdır. Bu sebeple tek seferde daha çok hamur elde edilebilmektedir.

 

Farklı hamur tiplerine göre değişik modelleri bulunan hamur şekil verme makinesi ile önceden kesilen ve yuvarlanan hamurlara, klasik Türk ekmeği, tava ekmeği, sandviç ekmeği ve baget ekmek şeklinde istenilen türde ve uzunlukta yüzeyi düzgün şekiller verilebilmektedir. Günümüzde fırınların üretim aşamasındaki en çok ihtiyaç duyduğu ve tercih ettiği bir makinedir. Makinede bulunan ayarlanabilir yastıklar ve merdane yardımı ile hamura baston şeklini verme imkanı sunmaktadır. Otomatik un serpme özelliği ile hamurun makinenin yüzeylerine yapışmasını engellemektedir. Hamur şekil verme makinesi, aynı zamanda tekerleklidir ve kolayca her yere taşınabilecek şekildedir. Üretim malzemesi tamamen paslanmaz çelik olan hamur şekil verme makinesi kolay temizlenebilen yapısı ve pratik olan ayar mekanizması sayesinde rahat bir kullanım sunmaktadır.

 

Kara fırın ve borulu fırınlarda dâhil olmak üzere her fırında kullanılabilen fitil makinesi saatte iki bine kadar şekil verme kapasitesine sahiptir. Makinenin gövdesi paslanmaz çelikten olup tamamen hijyenik ve sağlıklıdır. Makine, fabrikalardan ve ya online satış yapan güvenilir internet sitelerinden temin edilebilmektedir.